Site Loader

Blog başlığına baktığımızda YouTube’ da bununla ilgili onlarca video ile karşılaşırız. Bir eğitmen olarak çoğunu izlemişliğim vardır var olmasına da, hiçbirisinin bize pratik ve hız kazandıracak anlatımlar olmadığını gördüğümden dolayı dedim ki; Mimarlara ve Görselleştirme Uzmanlarına bir faydam dokunsun.Böylelikle bu videoyu hazırlamaya karar verdim. Kısmet yeni yılın ilk günlerineymiş.

Peki neden bu konu başlığında onca video bulunmasına rağmen bize fayda sağlayamıyorlar? Çünkü çoğu mimari görselleştirme yaptığını sanıyor. Çat pat proje okumayı öğrenmiş ve teknik konularda bilgisiz kişilerin hazırladığı videolardaki yöntemleri o kadar uzun ki…

Örneğin bazıları;

“Tüm projeyi max e atıyoruz üzerine duvar çiziyoruz” buna denecek tek bir cümle var, sen video falan hazırlama, hani sussan daha hayırlı derler ya o misal:)

“Resim olarak alıyoruz üzerinden modelliyoruz” Neyi modelliyorsun? Ölçüsüz bir binayı mı? Mümkünse sende hazılama:)

Vs. Vs uzayıp gidiyor işte..Alt tarafı bir kat planı yükselteceksin bari onu becerebilsen, ama nerdeee:)

İşte tüm bu sözde bilgi küpü şahısların videolarını izleyip içimden “zavallı arkadaşlar” diye geçirmeden edemedim ve en pratik en hızlı, en doğru yöntemi sizlerle paylaştım.

Benim işim Profesyonel Mimari Görselleştirme ve aynı zamanda eğitmenlik, benim her gün yaptığım iş kısacası..

Dolayısı ile artık sizler de bu yöntemle zamandan kazanacak ve doğru yöntemi kullanacaksınız. Diğerlerini izlediğinize de pişman olacağınıza eminim:)

Videomun linkini aşağıda paylaşıyorum. Yorumlar bölümüne ve kanal açıklamasına Autocad projesini indirebileceğiniz linki ekledim. Hal böyle iken size düşen izleyip uygulamak.

Hangi proje olursa olsun yöntem aynıdır.

Bu arada istek dersleriniz, herşeyin daha kısası, merak ettiğiniz konuları ve ders taleplerinizi yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz, Ayrıca kanalıma ÜCRETSİZ ABONE olup, bildirimleri açıp yeni videolardan haberdar olabilirsiniz. Unutmayın; mimari görselleştirme konusunda doğru kanal Ada 3 Boyut..

Video linki aşağıdadır, Keyifli eğitimler dilerim..

Kat Planı Yükseltmek – 3D’s Max

Post Author: kamilce78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir