Site Loader

Herkese Merhaba;

Özellikle Vray kullanan görselleştirme işi yapanlar iyi bilirler ki, noise yani render lekeleri çok can sıkar. Özellikle ışık-materyal subdvis  ve vray ayarları en düşük modda ise bu kaçınılmaz bir hal alır. Hep aynı klasik tavsiyeler vardır YouTube videolarında. Ne derler hep “ayarları yükseltiiiin” subdvisleri 96 ya çıkarın irrredance map 100 e çıkarın high moda alın,  Lightcache ayarlarını 2500 yapın bla bla bla..

Yahu sormazlar mı adama, bu ayarları bu kadar seviyeye yükseltince ömür biter bu render bitmez diye. Herkesin sizin gibi binlerce dolarlık makinesi mi var. Anlatanların çoğuna bakın, sadece hobi olarak uğraşıyordur emin olabilirsiniz.Ve bol keseden size ayarları yükseltmesini söylüyor. Ne kadar kolay onlar için değil mi?

Hadi gelin biz bize bakalım, mimari görselleştirme işi ile uğraşan bizler saatlere karşı yarışmaktayız ve iş teslim sürelerimiz çok kısa. Evet müşterilerimize lekeli renderlar veremeyiz doğru ama ayarlarımızı da abartamayız. O halde ne yapmalıyız?

YouTube Kanalıma ÜCRETSİZ abone olun

Vray kısmında “Render Element” bölümünde bize bir kolaylık sunulmuş ve adına “Vray Denoiser” demişler ve çok kısa sürede düşük ayarlarla Lekesiz render almayı sağladığını görüyoruz.

Nasıl yani? hem ayarlar düşük hem lekesiz render mı? Aynen öyle. Peki bunu nasıl mı yapacağız? İşte cevabını aşağıdaki videomda anlattım. İyi seyirler

Seviliyorsunuz:)

Vray Denoiser Lekesiz Render Almak
 

Post Author: kamilce78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir