Site Loader

Merhaba değerli arkadaşlarım

Gelen istek dersleri üzerine, 3ds max ve Vray kullanarak “Islak Asfalt” veya yağmurlu hava görüntüsünü nasıl yaparız? sorusunun cevabını vermeye çalıştım bu derste. Bununla ilgili olarak baktığım videolarda hep yabancı kanalların videolarına denk geldiğimi söyleyebilirim. Bizim kanallarımızda ise ağırlıkta texturelar photoshop programında hazırlanıyor. Doğal olarak aramızda çoğu kişi photoshop bilmeyebilir.

40 dakikanın üzerinde bir video oldu ama verimli bir video oldu diyebilirim. Islak asfalt ta, rogar kapağı yanında, su birikintisi bulunan bir çukur, ıslak ağaçlar ve ışıkların da etkisiyle yağmurlu hava görüntüsü. Aslında basit bir sokak sahnesi hazırladım ama video başlığını Islak Asfalt Yapımı olarak kullandım. Videoda kullandığım tüm textureları (mapleri) kanal açıklamasında ve yorumlar kısmında paylaştım. Ücretsiz indirebilirsiniz. Bu arada küçük bir hatırlatma yapmak isterim. Bir kanala abone değilseniz cep telefonundan izlerken kanal açıklama kısmını ve yorumları göremeyebiliyorsunuz. Bir çok email aldım bununla ilgili. Ama bilgisayardan izlediğinizde böyle bir problemle karşılaşmıyorsunuz. Yine de aksaklıklara engel olmak adına kanalıma abone olup izlerseniz daha etkili olacaktır.

Kanalıma Ücretsiz Abone olunuz

Evet yukarı abone olunuz butonunu da yerleştirdikten sonra şimdi kahvenizi veya çayınızı alın. Sırtınızı yaslayın ve hazırladığım videonun tadını çıkarın. Bu arada her türlü soru, istek ve önerilerinizi bana yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın tabi beğenilerinizi de:)

Seviliyorsunuz, Sağlıcakla kalın:)

Islak Asfalt Yapımı (Yağmurlu hava) 3D’s Max&Vray Dersleri
 

Post Author: kamilce78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir